224MPR630K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Produkt-Nr.:
224MPR630K
Beschreibung:
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD
Auf Lager : 1751
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.220" L x 0.413" W (31.00mm x 10.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 804 mOhms
Ratings -
Series MPR
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.22 µF