225K100RA3-FA
Paktron
Produkt-Nr.:
225K100RA3-FA
Hersteller:
Paktron
Beschreibung:
CAPACITOR MLP 2.2UF 100V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications EMI, RFI Suppression; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.350" (8.90mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.350" L x 0.248" W (8.90mm x 6.30mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 6 mOhms
Ratings -
Series Angstor®
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 80V
Mfr Paktron
Capacitance 2.2 µF