225MWR250K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Produkt-Nr.:
225MWR250K
Beschreibung:
CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC AXIAL
Auf Lager : 9697
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.531" Dia x 1.339" L (13.50mm x 34.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 804 mOhms
Ratings -
Series MWR
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 2.2 µF