225P10491WA3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
225P10491WA3
Beschreibung:
CAP FILM 0.1UF 10% 100VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications Audio; DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.563" (14.30mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.700" L x 0.402" W (17.78mm x 10.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series Orange Drop® 225P
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.1 µF