225P12491XD3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
225P12491XD3
Beschreibung:
CAP FILM 0.12UF 10% 100VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications Audio; DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 0.571" (14.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.374" (9.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.799" L x 0.370" W (20.30mm x 9.40mm)
Product Status Active
Ratings -
Series Orange Drop® 225P
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.12 µF