225P22291WD3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
225P22291WD3
Beschreibung:
CAP FILM 2200PF 10% 100VDC RAD
Auf Lager : 674
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications Audio; DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 0.350" (8.90mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.375" (9.52mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.700" L x 0.252" W (17.78mm x 6.40mm)
Product Status Active
Ratings -
Series Orange Drop® 225P
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 70V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 2200 pF