228ADS2ARBFCMBC
CTS Electrocomponents
Produkt-Nr.:
228ADS2ARBFCMBC
Beschreibung:
228ADS2ARBF+C STYLE IN MISTY BLA
Benutzer handbuch
Ingress Protection -
Actuator Length, Right Angle 11.00mm
Features -
Contact Rating @ Voltage 0.05A @ 12VDC
Illumination Type, Color LED, Blue/Red
Switch Travel 0.25mm
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Circuit SPST-NO
Outline 8.30mm x 9.60mm
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Mechanical Life 100,000 Cycles
Illumination Voltage (Nominal) 1.7, 3 VDC
Series 228A