24UL1015TPCBLU1000
Remington Industries
Produkt-Nr.:
24UL1015TPCBLU1000
Beschreibung:
#24 UL1015 600V TOPCOAT BLU 1000
Auf Lager : 10
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 105°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.030" (0.76mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
Ratings UL Style 1015
Series -
Length 1000.0' (304.8m)
Voltage 600V
Mfr Remington Industries
Conductor Strand 7/32
Conductor Material Copper, Tinned
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color Blue
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.086" (2.18mm)