25-B100-02
NTE Electronics, Inc
Produkt-Nr.:
25-B100-02
Beschreibung:
TERMINAL BLOCK BARRIER
Auf Lager : 126
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Number of Rows 1
Barrier Type 2 Wall (Dual)
Top Termination Screws with Captive Plate
Voltage Rating 300V
Color Black
Current Rating (Amps) 25A
Terminal Screw Material -
Mounting Type Chassis, Panel; Through Hole
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Wire Gauge 12-22 AWG
Bottom Termination Solder Eyelets, Insulated
Series 25-B100
Terminal Screw Finish -
Mfr NTE Electronics, Inc
Pitch 0.374" (9.50mm)