250MPH224J
Rubycon
Produkt-Nr.:
250MPH224J
Hersteller:
Rubycon
Beschreibung:
CAP FILM 0.22UF 5% 250VDC RADIAL
Auf Lager : 4393
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.571" (14.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.413" L x 0.335" W (10.50mm x 8.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MPH
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Rubycon
Capacitance 0.22 µF