250S130VDR
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
250S130VDR
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
PTC RESET FUSE 60V 130MA 2SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 60V (250V Int)
Current - Hold (Ih) (Max) 130 mA
Height - Seated (Max) -
Approval Agency cURus, TUV
Current - Max 3 A
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.240" L x 0.272" W (6.10mm x 6.90mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 20 Ohms
Series POLY-FUSE®, 250S
Type Polymeric
Package / Case 2-SMD
Thickness (Max) 0.126" (3.20mm)
Resistance - Initial (Ri) (Min) 4 Ohms
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Trip (It) 260 mA