252A203B60TB
CTS Electrocomponents
Produkt-Nr.:
252A203B60TB
Beschreibung:
JOYSTICK 20K OHM 2 AXIS TH
Voltage - Supply -
Voltage Rating - AC 50 V
Features Center Tap
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Resistance 20 kOhms
Series 252
Voltage Rating - DC 5 V