252B103A60TB
CTS Electrocomponents
Produkt-Nr.:
252B103A60TB
Beschreibung:
JOYSTICK 10K OHM 2 AXIS TH
Benutzer handbuch
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Contact Finish -
Product Status Obsolete
Operating Force 2.000gfm
Voltage - Supply -
Voltage Rating - AC 50 V
Electrical Life 1,000,000 Cycles
Output Analog (Resistive)
Mfr CTS Electrocomponents
Contact Material -
Features Center Tap
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Functions, Extra -
Termination Style PC Pin
Actuator Type Joystick
Panel Cutout Dimensions -
Mounting Type Through Hole
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Resistance 10 kOhms
Series 252
Voltage Rating - DC 5 V