252B154A50TB
CTS Electrocomponents
Produkt-Nr.:
252B154A50TB
Beschreibung:
JOYSTICK 150K OHM 2 AXIS TH
Voltage - Supply -
Voltage Rating - AC 50 V
Contact Material -
Features Center Tap
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Resistance 150 kOhms
Series 252
Voltage Rating - DC 5 V