Zuhause / Memory / 25LC010A/S16K
minImg
25LC010A/S16K
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
25LC010A/S16K
Paket:
Die
Beschreibung:
IC EEPROM 1KBIT SPI 10MHZ DIE
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 10 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface SPI
Memory Organization 128 x 8
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package Die
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 5ms
Memory Size 1Kbit
Package / Case Die
Technology EEPROM
Voltage - Supply 2.5V ~ 5.5V