Zuhause / Memory / 25LC020A-I/P
minImg
25LC020A-I/P
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
25LC020A-I/P
Paket:
8-PDIP
Beschreibung:
IC EEPROM 2KBIT SPI 10MHZ 8DIP
Auf Lager : 822
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 10 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Memory Interface SPI
Memory Organization 256 x 8
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 8-PDIP
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 5ms
Memory Size 2Kbit
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Technology EEPROM
Voltage - Supply 2.5V ~ 5.5V