Zuhause / Memory / 25LC020AT-E/SN
minImg
25LC020AT-E/SN
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
25LC020AT-E/SN
Paket:
8-SOIC
Beschreibung:
IC EEPROM 2KBIT SPI 10MHZ 8SOIC
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Verified
Clock Frequency 10 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Memory Interface SPI
Memory Organization 256 x 8
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 8-SOIC
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 5ms
Memory Size 2Kbit
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Technology EEPROM
Voltage - Supply 2.5V ~ 5.5V