Zuhause / Memory / 25LC080DT-E/SN16KVAO
minImg
25LC080DT-E/SN16KVAO
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
25LC080DT-E/SN16KVAO
Paket:
8-SOIC
Beschreibung:
IC EEPROM 8KBIT SPI 10MHZ 8SOIC
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 10 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Memory Interface SPI
Memory Organization 1K x 8
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 8-SOIC
Series Automotive, AEC-Q100
Write Cycle Time - Word, Page 5ms
Memory Size 8Kbit
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Technology EEPROM
Voltage - Supply 2.5V ~ 5.5V