Zuhause / Memory / 25LC1024-E/P
minImg
25LC1024-E/P
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
25LC1024-E/P
Paket:
8-PDIP
Beschreibung:
IC EEPROM 1MBIT SPI 20MHZ 8DIP
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 20 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Memory Interface SPI
Memory Organization 128K x 8
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 8-PDIP
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 6ms
Memory Size 1Mbit
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Technology EEPROM
Voltage - Supply 2.5V ~ 5.5V