25MH533MEFC6.3X5
Rubycon
Produkt-Nr.:
25MH533MEFC6.3X5
Hersteller:
Rubycon
Beschreibung:
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL
Auf Lager : 3296
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 48 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series MH5
Package / Case Radial, Can
Mfr Rubycon
Capacitance 33 µF