25NHG000B
Eaton - Bussmann Electrical Division
Produkt-Nr.:
25NHG000B
Beschreibung:
FUSE SQUARE 25A 500VAC/250VDC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Melting I²t 1000
Applications Electrical, Industrial
Response Time Fast Blow
Approval Agency VDE
Current Rating (Amps) 25A
Fuse Type Square
Breaking Capacity @ Rated Voltage 120kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 2.126" L x 0.827" W x 1.693" H (54.00mm x 21.00mm x 43.00mm)
Product Status Active
Series -
Voltage Rating - DC 250 VDC
Package / Case Rectangular, Blade
Voltage Rating - AC 500 VAC