25SEV4.7M4X5.5
Rubycon
Produkt-Nr.:
25SEV4.7M4X5.5
Hersteller:
Rubycon
Beschreibung:
CAP ALUM 4.7UF 20% 25V SMD
Auf Lager : 123
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 18 mA @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings AEC-Q200
Series SEV
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 27 mA @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 4.7 µF