25ZA22M5X7
Rubycon
Produkt-Nr.:
25ZA22M5X7
Hersteller:
Rubycon
Beschreibung:
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 105 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series ZA
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 350 mA @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 22 µF
Package Bulk
Impedance 270 mOhms