26UL1429STRVIO1000
Remington Industries
Produkt-Nr.:
26UL1429STRVIO1000
Beschreibung:
#26 UL1429 150V WIRE VIO 1000'
Benutzer handbuch
Operating Temperature 80°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.010" (0.25mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (XLPVC), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 26 AWG
Ratings UL Style 1429
Series -
Length 1000.0' (304.8m)
Voltage 150V
Jacket Color Violet
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.039" (0.99mm)