27PIF0044
Essentra Components
Produkt-Nr.:
27PIF0044
Beschreibung:
PUSH IN FASTENER, .115 HOLE, .13
Auf Lager : 9488
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Head Diameter 0.203" (5.16mm) 14/69"
Color Natural
Rivet Length 0.270" (6.86mm)
Material Nylon
Product Status Active
Rivet Diameter 0.140" (3.56mm)
Series MicroPlastics, PIF
Type Snap Lock Pin
Head Height 0.025" (0.64mm)
Grip Range 0.135" (3.43mm)
Mfr Essentra Components
Features -
Hole Diameter 0.115" (2.92mm)