28STRGRAMILW500
Remington Industries
Produkt-Nr.:
28STRGRAMILW500
Beschreibung:
HOOK-UP STRND 28AWG GRAY 500'
Auf Lager : 49
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 105°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.011" (0.28mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status Active
Wire Gauge 28 AWG
Ratings -
Series MIL-W-16878
Length 500.0' (152.4m)
Voltage 600V
Mfr Remington Industries
Conductor Strand 7/36
Conductor Material Copper, Tinned
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color Gray
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.057" (1.45mm)