28UL1061STRORA500
Remington Industries
Produkt-Nr.:
28UL1061STRORA500
Beschreibung:
#28 UL1061 300V WIRE ORA 500'
Auf Lager : 50
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 80°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.010" (0.25mm)
Product Status Active
Wire Gauge 28 AWG
Ratings UL Style 1061
Series -
Length 500.0' (152.4m)
Voltage 300V
Mfr Remington Industries
Conductor Strand 7/36
Conductor Material Copper, Tinned
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color Orange
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.035" (0.89mm)