2EX332K2
Semtech Corporation
Produkt-Nr.:
2EX332K2
Beschreibung:
CAP CER 3300PF 2KV X7R RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.476" (12.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.300" (7.62mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.402" L x 0.276" W (10.20mm x 7.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Discontinued at Digi-Key
Ratings -
Series -
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Semtech Corporation
Capacitance 3300 pF