3/8PEBLA20
Remington Industries
Produkt-Nr.:
3/8PEBLA20
Beschreibung:
3/8" SPLIT LOOM, BLA PE, 20'
Auf Lager : 50
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Diameter - Inside 0.535" (13.59mm)
Color Black
Material Polyethylene (PE)
Material Flammability Rating UL94 HB
Product Status Active
Diameter - Outside 0.421" (10.69mm)
Type Attributes Convoluted, Corrugated
Series -
Type Wire Loom, Protective Hose
Length 20.00' (6.10m)
Mfr Remington Industries
Features Chemical Resistant, Impact Resistant
Wall Thickness 0.007" ~ 0.020" (0.18mm ~ 0.51mm)