300AWSP3J6VS2QE
E-Switch
Produkt-Nr.:
300AWSP3J6VS2QE
Hersteller:
E-Switch
Beschreibung:
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Actuator Marking No Marking
Termination Style PC Pin
Actuator Type Paddle
Panel Cutout Dimensions -
Current Rating (Amps) 5A (AC/DC)
Circuit SPDT
Mounting Type Through Hole
Mechanical Life -
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 300A
Voltage Rating - DC 28 V
Switch Function On-Off-On
Voltage Rating - AC 120 V