3090R-182G
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
3090R-182G
Beschreibung:
FIXED IND 1.8UH 245MA 1.25OHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 24 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.050" (1.27mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 245 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.25Ohm Max
Inductance 1.8 µH
Package / Case 2-SMD
Frequency - Self Resonant 85MHz