30KP144A
MDE Semiconductor Inc
Produkt-Nr.:
30KP144A
Paket:
P600
Beschreibung:
TVS DIODE UP 144VRWM 223.2VC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 135.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 160.8V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 30000W (30kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series 30KP
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 223.2V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 144V