30KP156CA
MDE Semiconductor Inc
Produkt-Nr.:
30KP156CA
Paket:
P600
Beschreibung:
TVS DIODE BP 156VRWM 245.0VC
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 123.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 174.3V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 30000W (30kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series 30KP
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 245V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 156V