30KP43CA
Solid State Inc.
Produkt-Nr.:
30KP43CA
Hersteller:
Solid State Inc.
Paket:
Axial
Beschreibung:
30KW TVS BIDIRECTIONAL
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 430A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 47.8V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 30000W (30kW)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Series 30KP
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 71V
Package / Case Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V