30KPA108CA-B
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
30KPA108CA-B
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Paket:
P600
Beschreibung:
TVS DIODE 108VWM 175.2VC P600
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 172.9A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 120.6V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 30000W (30kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series 30KPA
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 175.2V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 108V