30KPA258A-B
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
30KPA258A-B
Beschreibung:
TVS DIODE 258VWM 416.4VC P600
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 72.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 288.2V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 30000W (30kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 416.4V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 258V