30KPA260CA
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
30KPA260CA
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Paket:
P600
Beschreibung:
TVS DIODE 260VWM 416VC P600
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 72.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 290.4V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 30000W (30kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series 30KPA
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 416V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 260V