30KPA270
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
30KPA270
Beschreibung:
TVS DIODE 270VWM 458.01VC P600
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 69.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 285.01V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 30000W (30kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package P600
Series 30KPA
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 458.01V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 270V