30KPA36-B
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
30KPA36-B
Beschreibung:
TVS DIODE 36VWM 64.89VC P600
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 490.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 37.99V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 30000W (30kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package P600
Series 30KPA
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 64.89V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V