30KPA42CA-HRA
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
30KPA42CA-HRA
Beschreibung:
TVS DIODE 42VWM 72VC P600
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 420.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 46.9V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 30000W (30kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series 30KPA-HRA
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 72V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 42V