30KPA60-B
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
30KPA60-B
Beschreibung:
TVS DIODE 60VWM 107.1VC P600
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 297.1A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 63.32V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 30000W (30kW)
Product Status Obsolete
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 107.1V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 60V