3.0SMCJ78CA
SMC Diode Solutions
Produkt-Nr.:
3.0SMCJ78CA
Paket:
SMC (DO-214AB)
Beschreibung:
TVS DIODE 78VWM 126VC SMC
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 22.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 86.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMC (DO-214AB)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 126V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 78V