32FB4403A-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
32FB4403A-F
Beschreibung:
CAP FILM 3UF 10% 440VAC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Motor Run; Power Factor Correction (PFC)
Height - Seated (Max) 2.440" (61.98mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.813" (20.64mm)
Termination Quick Connect, Disconnect
Mounting Type Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Size / Dimension 2.156" L x 1.313" W (54.76mm x 33.35mm), Lip
Product Status Active
Ratings -
Series MPF
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC 440V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 3 µF