333MPW160K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Produkt-Nr.:
333MPW160K
Beschreibung:
CAP FILM 0.03UF 10% 160VDC AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.453" L (5.50mm x 11.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MPW
Voltage Rating - DC 160V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 90V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.03 µF