333PPR102KE
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Produkt-Nr.:
333PPR102KE
Beschreibung:
CAP FILM 0.03UF 10% 1KVDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 0.571" (14.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series PPR
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 630V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.03 µF