334MWR400K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Produkt-Nr.:
334MWR400K
Beschreibung:
CAP FILM 0.33UF 10% 400VDC AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia x 1.063" L (10.00mm x 27.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MWR
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.33 µF