336ULR010MEF
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Produkt-Nr.:
336ULR010MEF
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 33UF 20% 10V T/H
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Decoupling
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 100 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 35mOhm
Ratings -
Series ULR
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2 A @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 33 µF