340104107B51PS
C&K
Produkt-Nr.:
340104107B51PS
Hersteller:
C&K
Beschreibung:
CONN DSUB ADAPTER DB51F DB51M
Auf Lager : 2
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 3
Shell Material, Finish Aluminum Alloy, Nickel Plated, Electroless
Ingress Protection -
Voltage Rating 150 V
Contact Finish Thickness 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 2.5 A
Contact Finish Gold
Shielding Shielded
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Convert To (Adapter End) D-Sub, 51 Pin Female
Includes -
Series MDM
Connector Style Connector Saver
Mfr C&K
Housing Color Silver
Features -
Package Bag
Base Product Number 340104107
Convert From (Adapter End) D-Sub, 51 Pin Male