34ADP11B3M2QT
Grayhill Inc.
Produkt-Nr.:
34ADP11B3M2QT
Hersteller:
Grayhill Inc.
Beschreibung:
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Bushing Thread 1/4-40
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Actuator Type Standard Round
Panel Cutout Dimensions Circular - 6.35mm Dia
Current Rating (Amps) 5A (AC/DC)
Circuit DPDT
Actuator Length 12.19mm
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 34A
Voltage Rating - DC 28 V
Switch Function On-On
Voltage Rating - AC 125 V