3530N152J602LE
Knowles Novacap
Produkt-Nr.:
3530N152J602LE
Hersteller:
Knowles Novacap
Beschreibung:
CAP CER 1500PF 6KV C0G/NP0 RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.575" (14.60mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.380" (9.65mm)
Voltage - Rated 6000V (6kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.500" L x 0.350" W (12.70mm x 8.89mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Knowles Novacap
Capacitance 1500 pF